A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edi Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
BIOGRAFIA: Edi Krasniqi është një këngëtar i njohur. I lindur në qytetin ku buron kënga e mirëfilltë qytetare, i cili qytet nxorri artistë të mëdhenj nëpër vite, e këtu bëhet fjalë për njërin ndër ata artistë, i cili me zërin e tij ia rriti gjamën edhe mëtepër këngës qytetare. Ai është Edi Krasniqi, nipi i këngëtarit të madh Ramadan Krasniqi. Ai është anëtar në "Sofrën Pejane" vite me rradhë, me të cilën ka sjellë kujtesën e këngës shqipe për gjithë gjeneratat. Punon intensivisht, dhe këtë verë pri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Faruk Visoka

Hysni Zeqiri

Afrim Uka

Arben Bytyqi

Samir Aliu

Nani-Style

Fikret Bislimi

Toni

Dardan Aliu

Driton Sopa


Tags: Edi Krasniqi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019