Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edit Mihali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  71
BIOGRAFIA: Edit Mihali është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Me nje ze te rralle ne muziken operistike, Edit Mihali fale punes dhe karrieres te gjate ne skene, prej kohesh gezon titujt “Artiste e Merituar” dhe “ Mjeshtre e Madhe”. E pranishme gjithmone ne aktivitetet e Teatrit te Operas dhe Baletit, per pianisten Lindita Kotorri, puna me Editin eshte impenjative. “Kur punon me nje njeri qe nuk toleron asgje, pra lexon nje partiture si e ka krijuar kompozitori, atehere une them se eshte nje kenaqesi e plote...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Luiza Çako

Naile Vathi

Shpresa Spaho

Besa Breca

Shpresa Gashi

Shirli Polena

Lumnije Menxhiqi

Sevi

Irma Gurakuqi

Alma Velaj

Tags: Edit Mihali, Edit Mihali


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet