Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etmond Mancaku - Puthja E Pare E Fundit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

ne u ndam per shkak
qe mbeti faji jetim
si jetim....
ndashta un kokfort por
dhe ti xhelozin
ke ne shpirt

shihemi shum rrall
si dy te panjohur
me te tjert ne krah
luajm lojen ton

ndoshta do t`jet shum von
po do ta kujtojm
ate qe ne po humbim
s`eshte e veshtir
te gjesh nje tjeter ndjenj
jo ti nuk je e fundit

por ne te dy dyqka
do t`na ndryshoj
dhe do tna zgjoj nga gjumi
ajo qe per ne ishte e vertet
puthja e par e fundit

historia vazhdon
si hakmarrje nje femer
shtratin ngroh
telefoni i saj po kerkon
tjeter emer naten t`kaloj

shihemi shum rrall
si dy te panjohur
me te tjert ne krah
luajm lojen ton

ndoshta do t`jet shum von
po do ta kujtojm
ate qe ne po humbim
s`eshte e veshtir te gjesh
nje tjeter ndjenj
jo ti nuk je e fundit

por ne te dy dyqka
do t`na ndryshoj
dhe do tna zgjoj nga gjumi
ajo qe per ne ishte e vertet
puthja e par e fundit


Ky tekst u dërgua nga Mono


Nuk kemi video për këtë këngë.


Etmond Mancaku
Publikimi: 01/12/2003
Festivali: Kënga Magjike 2008
Muzika: Etmond Mancaku
Teksti: Alma Meraj
Orkestrimi: Etmond Mancaku


Etmond Mancaku - Puthja E Pare E Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Puthja E Pare E Fundit".
3. Video është e këngës "Puthja E Pare E Fundit", por nuk këndohet nga Etmond Mancaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Etmond Mancaku:


Komente 0