Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edmond Mancaku - Ishte Nata E Fundit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ishte Nata E Fundit" kënduar nga Edmond Mancaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bajtin - Ishte Nata E Fundit

Reff. 2x ...
Ishte Nata e fundit nPrishtin
Kur me the pa pritmas lamtumir
kur dy pika lot ne faqe te ran
Kur me tha se e jotja ma nuk jam

2x...
Edhe pse me vrave me me qellim
Edhe pse ikja jote ska kuptim
Do ta falesh do te kthehesh perseri
Se pa ty nuk po mund te rri

Reff. 2x ...
Ishte Nata e fundit nPrishtin
Kur me the pa pritmas lamtumir
kur dy pika lot ne faqe te ran
Kur me tha se e jotja ma nuk jam

Athu do ti kujtosh ato neet
Kur me thojshe kurr sdot mbetesh vet
Sikur vec njeher te ishmi bashk
Edhe vdkesha nuk vdes me merak
Mbeta si humbur ne ket bot
Me ke lan te vetem edhe pa shok
Ku i Ke fjalet qe mi the
Ku te mbet premtimi qe ma dhe..

Shkurte Gashi - Ishte Nata E Fundit

Ishte nat e fundit qe dola me ty
zemra qe te deshti pernjeher u thy
para teje zot nuk dua me te qaj
edhe pse syt i kam plot vaj
buzet qe mdigjen sikur prush
perveq teje si puth kush
aaaaaa ti ke qen dhe gjithmone ke mbete
dashuria e sinqert

Edhe pse me ike dhe pran teje sjam
un kete ta kam falur inatin sta kam
pse nuk mundem kurr qe dicka te t'bej keq
sjam si ti dhe kete merre vesh
buzet qe m'digjen sikur prush
perveq teje si puth kush
aaaaaaaaa ti ke qen dhe gjithmon ke mbete
dashuria e sinqert
buzet qe mdigjen sikur prush
perveq teje si puth kush
aaaa ti ke qen dhe gjithmon ke mbet
dashuria e sinqert...


Publikimi: 01/12/2003
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 10
Festivali: Top Fest 6Më Shumë Këngë Nga Etmond Mancaku:


Komente mbi këtë këngëEdmond Mancaku - Ishte Nata E Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ishte Nata E Fundit".
3. Video është e këngës "Ishte Nata E Fundit", por nuk këndohet nga Edmond Mancaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.