Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etmond Mancaku - Ish Dashuri Dhe Jo Mëkat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

E hutuar je
Nje fjale nuk belbezon
Ky takim i befte
Nje tjeter kohe te sjell ne mendje
Me zgjate doren
Sa e rende ish ajo dore
Kish dhene nje lamtumire pa rigjetje

Me miq festojme
Kujtojme ne ate kohe
Dikur te afert. sonte te tjere
Tashme ne jemi
Nguron t’me flasesh
Dhe pse malli te tundon
Kerkojme te flasim jo asgje nuk themi

Te kam dashur n’ate kohe
Dhe prap mund ta rrefej
Ti t’pendohesh s’duhet jo
Dhe pse nuk mund ta kthej
Nje kohe veshtire te mbese
Sado e bukur qofte
E perjetshme koha thinjet si njeri
Te kam dashur ne a’te kohe

Te kam dashur n’ate kohe
Dhe prap mund ta rrefej
Ti t’pendohesh s’duhet jo
Dhe pse nuk mund ta kthej
Nje kohe veshtire te mbese
Sado e bukur qofte
E perjetshme koha iken ne harrim

Refren
Nje dashuri dhe jo mekat
Ishte e jona qe treti ate nate
I ule rete be ecjen tende
Vite te tere s’me njohe
Me urreve gjate

Nje dashuri dhe jo mekat
S’kishte faj pse s’jetoi sado pak

Smund ta mohosh
Nje copez jete.ishte nje kohe
Si enderr qe u tret ne heshtje
Kohe e jetuar me gjithshka te saj
Etmond Mancaku
Publikimi: 01/12/2003
Festivali: Festivali i 44-të në RTSH
Muzika: Etmond Mancaku
Orkestrimi: Etmond Mancaku
Teksti: Genc Ymeraj


Etmond Mancaku - Ish Dashuri Dhe Jo Mëkat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ish Dashuri Dhe Jo Mëkat".
3. Video është e këngës "Ish Dashuri Dhe Jo Mëkat", por nuk këndohet nga Etmond Mancaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Etmond Mancaku:


Komente 0