Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Edmond Zhulali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  43
BIOGRAFIA: Edmond Zhulali është një autor këngësh shumë i njohur. Edmond Zhulali është kompozitor dhe autor tekstesh nga Shqipëria. Ai ka kompozuar këngë të ndryshme shqiptare për festivale të ndryshme si Kënga Magjike, Eurovizioni etj. I dekoruar nga presidenti me urdhrin "Naim Frasheri i Arte", ai eshte kompozitori i pare shqiptar pjesmarres ne Festivalin Evropian te Kenges. Me muziken e tij dhe tekstet e poetit Agim Doci, ai e ka perfaqesuar dy here Shqiperine ne kete festival, perkatesisht ne vitet 2004 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Edmond Tupe

Flamur Shehu

Alqi Boshnjaku

Marenglen Boja

Dorian Gjoni

Edi Balili

Klodian Qafoku

Enis Presheva

Xhevdet Gashi

Tonin Harapi

Tags: Edmond Zhulali


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet