Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edmonda Bushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Edmonda Bushi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Monda kohë më parë ka lansuar edhe duetin me doajenin e muzikës popullore. Ismet Peja me titull “Kënga jonë gjithmonë do t’knohet”. Ajo njëherësh ka realizuar edhe shumë këngë tjera në kuadër të grupit të saj muzikor “Motrat Bushi”, me të cilët ka qenë bashkë nga fillimi i karrierës, ndërsa nga shtatori i vitit 2018 vepron si solo-këngëtare. Më datë 1 Qershor 2019, Monda publikon videoklipin "Plagë Dashurie". Kënga është punuar në të githë kom...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtare e grupit

Motrat Bushi

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vlora Duraku

Lumturie Axhami

Shpresa Gojani

Shqipe Kastrati

Hidajete Miftari (Hida)

Sala Bekteshi

Zyle Krasniqi

Edita Gashi

Servete Krasniqi

Lindita Selimi

Tags: Edmonda Bushi, Monda, Edmonda Gecaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet