Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Era Ne Vesh Me Flet

Prape s*te pashe sot ne mbremje
Ne asnje rruge,ne asnje cep
I rashe qytetit ane e mbane
Vetem era ne vesh me flet

Shume e bezdisshme qenka bere
Kohet e fundit nuk di se cflet
Thote qe me skam per te t*pare
Se midis nesh shtrihet nje det

Dua te shoh syte e tu
Qofte dhe njehere te vetme
Te me thone pse svjen ketu
Te zgjidhim cdo qejfmbetje

Prape ste pashe sot ne mbremje
Dhe pse kisha nje fije shprese
Ne shkallet e pallatit tend
Dhe nje shekull mund te pres.

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0