Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Rrugës

Tek kaloja një ditë rrugës,
Pashë një vajzë në trotuar,
Unë I fala një buzëqeshje,
Ajo më tha "Ti je I marrë"

Ju afrova me ngadalë,
Dhe në shpinë lehtas I rashë
"Kur të thonë shëndet e dashur,
S'ke të drejtë të thuash plaç".

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0