Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Ndoshta

Ti ndoshta sytë mi ke harruar.
dhe zërin ndoshta më s'ma njeh..
a ndoshta më ke zëvendësuar..
me një dashuri të re!

Netët buzë detit ndoshta kalon.
duke shijuar buzët e saj..
ndoshta dhe yjet I mashtron...
që t'ja bësh dhuratë asaj!

Ndoshta dhe hënës shpesh I lutesh..
që ti ndriçojë udhët nga shkon..
dhe me shiun shpesh grindesh.
që mbi flokë I qëndron!

Ndoshta të vjen nëpër mend..
ndonjëherë fytyra ime.
dhe e shuan menjëherē,
si një hartim plotë gabime...

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0