Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Bërtit!!

Ndihesh krejtë I dëshpëruar..
dhe diçka të mbyt në fyt?
mos mendo të rrish I heshtur..
ngrije zërin,bërtit!!!

Bërtit për ëndrrat që të vodhën..
për zemrën që ta prenë në mes..
për ato që ti mori nata.
dhe si gjete dot në mëngjes!!

Dhe kur duan të të shtypin...
ngrije zërin,mos ki frikë..
me disa njerëz sharlatanë..
nuk ka vend për llogjikë!!

Bërtit, për të drejtën tënde..
ditët ikin,s'kthehen pas...
lufto tani të jesh I lirë..
nuk shtyhet jeta në kafaz!!

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0