Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Gjyshërit


Gjyshja Ime E Dashur

dua te me kthehesh dhe nje here
te perqafoj vetem dhe nje here
dua qe serish tjesh me ne
vetem dhe nje here

kthehu vetem dhe nje here
te lutem vetem nje here
asgje me shum spo kerkoj
vetem ne bashk te jetojm

personin qe shum e deshta
pse o zot ma more ate
ishte personi qe ne te mbeshtetesha
ai person eshte gjyshja jon

- Poezi nga Edona Aliaj


- U dërgua nga Edona Aliaj -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente 0