Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pa Ty

Nata eshte e qete,yjet kan filluar te shkelqejn dhe po i shkikoja dhe te kerkoj ty.Ty askund nuk te gjeja...
Do te deshiroja te jem ne gjirin e horizontit te pakufizuar por jam e vetme ne dhome dhe mendoj.
Zemra vajton ndersa dora edhe pse me dridhet fillon te shkruaj kujtimin per ty.
Do te dhuroja cdo gje nga shpirti im vetem te jesh prane meje,te me perqafoje dhe te me tregoje perralla,por ja tani jemi te ndara dhe asgje smund te na bashkoj.Sido qe te jete sdo te largoj sepse ti ishe dhe je ne zemren time per gjithmon.
TE DUA GJYSHJA IME................

- poezi nga Edona Aliaj


- Poezia u dërgua nga Edona Aliaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet