Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Bujari - Kafja E Mengjesit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Live 2017"

Komente

Asnjë Koment

07/07/2017

2017-07-07T17:57:55+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kafja E Mengjesit" kënduar nga Edona Bujari.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Edona Bujari i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Artiola Toska - Kafja E Mengjesit

Kafja e mëngjesit mbeti n’tavolinë
Unë ta boj të omël e ti nuk e pin
Nuk ke faj se kafja nuk pihet vet’
Pajtohu me mu’ se m’ke pasë kismet

Kafen e mëngjesit mos me pi me mu’
Dije se krejt dita mbrapsht ka me t’shku’
Me një fjalë hidhërohesh, me njëqind s’pajtohesh
Një çast zemrimi, masanej pendohesh

Ref.
O me sheqer, e pa sheqer
Me pi kafen vetë mendja nuk na i merr
O kur s’më flet e idhtë kafja bohet
E kur më qeshë jeta ëmbëlsohet, ëmbëlsohet…

Mos e nis ti ditën mirmëngjes pa m’thanë
Kur je mirë me mu je me gjithë dynjanë
Kur me mu je keq me gjithë të ze sherri
Po s’fole me mu i idhtë është sheqeri

Kur duhen zemrat merren vesh pa llafe
Ah me ty bohet e omël çdo kafe
Je lezeti i jetës që shkrihesh te unë
Zemërimi mbaron, dashnia s’ka fund

Pandora - Kafja E Mengjesit

Mirëmëngjesi tash është gati
Kafja me llokum
Unë jam ajo zemra jote
Që të dua shum
oooo Që të dua shum

Mirëmëmgjesi tash është gati
Kafja me sheqer
Unë jam ajo zemra jote
Që mke dashtë për her
oooo Që mke dashtë për her

Bukur fillon dita
Afër kur të kam
Shum e lumtur jam
Afër kur të kam
Shumë e lumtur jam

Djelli lëshoi rrezet
A je zgju o shpirt
Ty jam duke t'prit
A je zgju o shpirt
Ty jam duke t'prit

Hej Hejjjjj

Mirëmëngjesi tash është gati
Kafja me llokum
Unë jam ajo zemra jote
Që të dua shum
oooo Që të dua shum

Mirëmëmgjesi tash është gati
Kafja me sheqer
Unë jam ajo zemra jote
Që mke dashtë për her
oooo Që mke dashtë për her

Për ty shpirti im
Aspak nuk pritoj
Kafen ta maroj
Aspak nuk pritoj
Kafen ta maroj

Qka ta don ty zemra
Unë e baj për ty
T'kam si kta dy sy
Krejt i baj për ty
T'kam si kta dy sy

Hej Hejjjjj

Mirëmëngjesi tash është gati
Kafja me llokum
Unë jam ajo zemra jote
Që të dua shum
oooo Që të dua shum

Mirëmëmgjesi tash është gati
Kafja me sheqer
Unë jam ajo zemra jote
Që mke dashtë për her
oooo Që mke dashtë për her

Hej Hejjjjj

Mirëmëngjesi tash është gati
Kafja me llokum
Unë jam ajo zemra jote
Që të dua shum
oooo Që të dua shum

Mirëmëmgjesi tash është gati
Kafja me sheqer
Unë jam ajo zemra jote
Që mke dashtë për her
aaa Që mke dashtë për her
Më Shumë Këngë Nga Edona Bujari:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet