A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Edona Bujari - Ylli Jem


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/11/2017

2017-11-24T05:29:21


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ylli Jem" kënduar nga Edona Bujari.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Drita Musliu - Ylli Jem

Sa vjen nata du me qa
Sa cel drita du met pa
Tok e qiel po ma qajn hallin
Zemren copa me ke ba x2

Ylli jem Ylli jem
O ilaci shpirtit tem
Per kta lot e kta sy
Ftyra jote osht melem x2

Du met nem po fjala sdel
Prap se prap malli me bjen
Edhe pse mke vra per sgjalli
Nuk te harova asnjiher x2

Ylli jem Ylli jem
O ilaci shpirtit tem
Per kta lot e kta sy
Ftyra jote osht melem x2

Ylli jem Ylli jem
O ilaci shpirtit tem
Per kta lot e kta sy
Ftyra jote osht melem x2

Special I - Ylli Jem

Rap 1

- Po rri ul nkarrik .. se nuk kom gjum nSy //
- E kapa ni kimik e po shkruj diqka per Ty //
- Ni qiri po ndriqon veq ky o ka m'Shoqron //
- Se Tjeter kush ndjenjat e mija spi Kupton //

- Ni nat Pranvere .. Nje mesnat e Errët //
- Disa pika tshiut .. e ni Qiell i Kthjellët //
- Po dal ne dritare .. pe shoh ni yll tu Ra //
- E Menova ni deshir .. qe ty niher met Pa //

- Ishalla don zoti deshira me mu plotsu //
- Po du veq niher me ty me u taku //
- Kisha dasht veq me ty me kalu kejt Jeten //
- Sa t'du ty besom se du as vetveten //

- Per ty menoj .. dot menoj qdo dit qdo muj qdo vjet //
- Edhe nese sum don mu une ty tdu apet //
- Kurr Nuk muj met harru ti je pjes e zemres tem //
- Nqoftse naj her t'bi n'men ta dish te une ki ven //

Reff:

- Veq per ty jetoj .. ti dije Gjithmon //
- Gjith'her t'kujtoj .. zemra kurr nuk t'Harron //
- Ti je YLLi jem .. qe jeten ma n'driqon //
- Ni sen mos e harro .. Iliri per ty menon //(2x)

Rap 2

- Shum her e shikoj foton tonde n'Internet //
- Nese nuk jom me ty jeten ka me jetu vet //
- Kurr mo sdo ta du ni qik sikur ti //
- Dashnin per ty zemer veq zoti madh e di //

- Edhe nshkoll kur t'shkoj ti gjith'her m'kujtohesh //
- Edhe ngjum kur bi per para m'paraftyrohesh //
- Edhe kur tdal me shoqni .. e boj veq llafin ton //
- Edhe atynve .. juv kom bo monoton //

- Ka do qe shkoj ku do qe une hi //
- Ska njeri qe ska ni per ket histori //
- SHoqnija munohen mem perkrah amo nuk kan qa me bo //
- Prindrit jon ka e din po spo ma bojn me zo //

- Rahati nuk po kom qdo dit tu menu per ty //
- E une po rri .. gjithmon me lot nSy //
- Spo di qka me bo po pres me mar fund ky kapitull //
- A veq ni sen e di qe emri jut ka mu kan Titull //

Reff:

- Veq per ty jetoj .. ti dije Gjithmon //
- Gjith'her t'kujtoj .. zemra kurr nuk t'Harron //
- Ti je YLLi jem .. qe jeten ma n'driqon //
- Ni sen mos e harro .. Iliri per ty menon //(2x)Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019