Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Llalloshi - Borxhi I Dashurise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Muzika:

Xhevdet Gashi

Këngë e albumit:

"Hitet"

Këngë e albumit:

"Borxhi I Dashurisë"

Komente

3 🔥

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00Miliona sy me pane gjithe jeten
miliona tinguj per ty kendova
kam ardhur sot ta fali zemren
se borxhin kurre se pagova.

Sa here te thirra me erdhe prane
sa here gaboja me falje prap
sa here te lija ndjeja vec mall
drejt teje vija gjithmone me vrap

Ref.
Nga buzet e tua do ta marr nektar, nektarin
nga syte e tu shoh gjithesine
me dashuri ma ndeze zjarrin
do laj borxhin me dashuri

E ditet ikin, une kurre s'u ngopa
dhe netet shkonin, shkoje dhe ti
nga puthjet tona ndryshonte bota
se dashuria ishte magji

Ref
Nga buzet e tua do ta marr nektar, nektarin
nga syte e tu shoh gjithesine
me dashuri ma ndeze zjarrin
do laj borxhin me dashuri

Sa here te thirra me erdhe prane
sa here gaboja, me falje prap
nga puthjet tona ndryshonte bota
se dashuria ishte magji

Ref...Nga buzet e tua do ta marr nektar, nektarin
nga syte e tu shoh gjithesine
me dashuri ma ndeze zjarrin
do laj borxhin me dashuri


Ky tekst u dërgua nga Eta
Më Shumë Këngë Nga Edona Llalloshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet