Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Llalloshi - Prita Shume Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Edh pse jemi larg dhe prane nuk me ke, e jotja jam, i imi je.
Edhe pse po te shoh rralle e permalle, un veq me tuy ndihem e gjalle.

prita shume, qe po vjen , kjo merzi, rehat s'me len.
prita shume, e ti ku je , pse spo vjen, ashtu siq me theee.

Ref:kur me the se t'ka marre malli fole me lote ne sy, un te thash se prej qe shkove spo rrihet pa ty.
kur me the se t'ka marre malli per Prishtinen tone e kam dite qe kthehesh heret a vone.

Ditet me shkojne njesoj si dje, si sot, un ne Kosove, ti neper bote.
I numeroj ditet kur do vish dhe kur, kur pritja jone do te marre fund.

Prita shume, qe po vjen, kjo merzi, rehart s'me len.
Prita shume, e ti ku je, pse spo vjen, ashtu siq me theee.

Ref: Kur me the se t'ka marre malli fole me lote ne sy, une te thash se prej qe shkove spo rrihet pa ty.
Kur me the se t'ka marre malli per Prishtinen tone, e kam dite qe kthehesh heret a vone

Kur me the se t;ka marre malli

kur me the se t'ka marre malli

kur me the se t'ka marre malli fole me lote ne sy, un te thash se prej qe shkove spo rrihet pa ty.
kur me the se t'ka marre malli per Prishtinen tone e kam dite qe kthehesh heret a vone, e kam dite qe kthehesh heret a vone.


Ky tekst u dërgua nga Edita Gashi

Edona Llalloshi - Prita Shume
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prita Shume".
3. Video është e këngës "Prita Shume", por nuk këndohet nga Edona Llalloshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Edona Llalloshi:


Komente 0