Më mbaj mend (për 1 muaj)


Edona Llalloshi - Pranoje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranoje".
3. Video është e këngës "Pranoje", por nuk këndohet nga Edona Llalloshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Edona Llalloshi - Pranoje  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Hitet"

Këngë e albumit:

"Pikë Në Zemër"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pranoje" kënduar nga Edona Llalloshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Edona Llalloshi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ayssel Kristuli - Pranoje

Pranoje

Pranoje pranoje ti
Pranoje pranoje ti
Pranoje pranoje ti
Pranoje pranoje ti

A se kupton mendjen ty une ta lexoj
Zemra ime hajt mos u vono
Leri fjalt jane tepric e humbur po
Cfare kerkon shpirti im une te du fort
Zemra ime ti
Zemra ime po
Zemra ime ti
Zemra ime po

A se kupton mendjen ty une ta lexoj
Mos kerko ken boten une po ta dhuroj
Ku po shkon ti shume po rrezikon
Vitet kalojn koha vec kur jemi bashke ndalon
Ti mke dashuri
Ti mke vec ti
Mmm na na nah

Pranoje pranoje ti
Pranoje pranoje po
Pranoje pranoje ti
Pranoje pranoje po

Noble - Pranoje

Se ka kom SHKU kom FITU SHANCA . me do fleta edhe LAPCA
Hasa n`shum FALLCA . qe spo dishin qa o BALANCA
mes meje EDHE TEJE . qe mere [mashen] NXEJE
perball mki bo qa dush se un besen jo se prej e vet VREJE
Qe sjena t`barabart . fjala jem MERITON QAT art
qe dit e NAT e permen nqdo ven e ke HUP N`start
Arsyja qe prej sodit se ki kerkon NGAT
osht qe PO edhe shokt e tu i ka kaplu i njejti FAT
jo i RONDOMT per minutat e ZAKONT
se veq qather folin per veten . e shum thjesht se din per KON
o FJALA kuku sa shum urrejn PSE SU NALA
ose pse si FALA pse tash i denoj ma zi se NGJALA kejt kta KRALA

Osht Qe

DIKUR . kejt em kan SFIDU . skom dasht . JAU KOM LSHU
thash NASHT . se vjen koha edhe per MU
Shqipe..Leht mu [sha] PER TY ma leht mu [pa] PER MU
MA I FORT se MA i FORTI bohesh kur MAT FORTIT duhesh me ja PRANU

DUHESH ME JA PRANU . DUHESH ME JA PRANU
Se para se me juve mu taku, si njejt jom ballafaqu
Maspari me jet JOM PERVLU . qe ksaj QIMNANE
n`fund bile diqka REALE me pas.. MI DIKTU
Se spata guxim mi thon BOLL [jetës], PO qdoher i thash FOL
derisa ma dha ket Rol .. Per qdo gabim .. paguj nisoj
se dola prej qatyne t`rrallve . RESPEKT KEJT SHQIPTARVE
DIREKT prej SHKALLVE T`DRAGODANIT se ti se din slloganin e kti LUANIT
Qe n`fyt tka [kafshu] mir TA KA VERTETU
ondrat e tij u REALIZUN man fund e KUPTUN
ata vet EM KRAHASUN me rangun mat LART
se i [perkas] sinqerisht venit T`PAR N'HART
Jo tash.. spe fryj veten . veti njerzt kan me ta thon t`njejten
REALITETI SHIHET PASTER kurgjo s`dallon.. me fleten
PO dallon me jeten tone n`Plane . qe n`sukses tonin dulen Skandale
s`tlash me prek majen totale . pse e bona kit sen PA QARE

Osht Qe

DIKUR . kejt em kan SFIDU . skom dasht . JAU KOM LSHU
thash NASHT . se vjen koha edhe per MU
Shqipe..Leht mu [sha] PER TY ma leht mu [pa] PER MU
MA I FORT se MA i FORTI bohesh kur MAT FORTIT duhesh me ja PRANU

Premtim Mehmeti - Pranoje

Pse nuk e pranon tverteten ti
thuj nje fjale sy me sy
mos u mundo me rrena ti
ky esht fundi per Mu e per Ty

Pse nuk e pranon t'verteten ti
thuj nje fjale sy me sy
mos u mundo me rrena ti
ky esht fundi per mu e per ty

2X Te kam par me syt e mi
qysh e puthe tjetrin ti
qka te bana une ty
nuk e di o nuk e di

Nje Unaz qe per ty bleva
ne Xhep me ka mbet
e kam mbajt e nuk e ktheva
do ta kem kujtim per Jete
do ta ruj me Zemer do ta ruj me shpirt
se Une Ty te deshta kurr nuk e ke dit

Pse nuk e pranon tverteten ti
thuj nje fjale sy me sy
mos u mundo me rrena ti
ky esht fundi per mu e per ty

2X Te kam par me syt e mi
qysh e puthe tjetrin ti
qka te bana une ty
nuk e di o nuk e di

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Edona Llalloshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë