Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Llalloshi - Mora Çiften Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I: Mora çiften e dola për gjah
Pashë fëllënzën në një degë. :I
Vuna çiften në nishan
Por ajo nuk bëri bam.
Se fëllënza pesmbdhjet’ vjeçe
Iku jasaman!
Morra rrugën aman për me u kthy’
Pashë fëllënzën përsëri.
Por ajo nuk më qortoi
Me synin e zi më shikoi
Se fëllënza pesmbdhjet vjeçe
Mua m’dashuroi.
Vura çiften në nishan
Por ajo nuk bani bam
Se fëllënza pesmëdhjet’ vjeçe
Iku jasaman


Ky tekst u dërgua nga Wasd


Akordet:

Em
Mora çiftene dola për gjah,
……….Am…………….Em
jaman shoko more jaman aman,
…………G……………..Em
Mora çiftene dola për gjah,
………..Am …………..Em
jaman shoko more jaman aman


Nuk kemi video për këtë këngë.
Edona Llalloshi - Mora Çiften
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Çiften".
3. Video është e këngës "Mora Çiften", por nuk këndohet nga Edona Llalloshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Edona Llalloshi:


Komente 0