Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Llalloshi - Te Kalaja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Borxhi I Dashurisë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00Te kalaja e Ulqinit te takova tparen her
prej dashnis dhe mallengjimit te kerkova dhe njeher(dhe njeher)
sa shum vite kan kaluar
skam te drejt as ti kujtoj
por kjo zemer e lenduar asnjeher nuk te harroi(te harroi)

ref:valet perqafojn kalan sikur mua ti diku
prej dites qe u ndam
qetsi nuk gjeta kurr
sikur deti val val jeta ime ska qetsi
zemren time ta kam fal pse na denove zot ishim te ri

te kalaja e Ulqinit te takova tparen her
prej dashnis dhe mallengjimit
te kerkova dhe njeher(dhe njeher)
sa shum vite kan kaluar
skam te drejt as ti kujtoj
por kjo zemer e lenduar
asnjeher nuk te harroi(te harroi)

ref:jeta shkon nkalamoni enderroim nje ardhmeri
perqafuar rrin diku sikur ne dikur
e sa kthesa ka kjo jet qka i pret nuk din as vet
sa kan rene ne dashuri mos i lendo o zot se jan te ri
mos i lendo o zot se jan te ri
mos i lendo o zot se jan te ri
mos i lendo o zot se jan te ri


Ky tekst u dërgua nga  qendresa
Më Shumë Këngë Nga Edona Llalloshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet