Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Llalloshi - Byrek, Byrek Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Byrek, Byrek" kënduar nga Edona Llalloshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 21 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
21

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gena - Byrek, Byrek

Kam dyqanin ke selvia
o usta murat
me e mir e oma se e bija
o usta murat

Kam dyqanin ke selvia
o usta murat
me e mir e oma se e bija
o usta murat

byrek byrek o usta murat
kater copa bojn dy pare
o usta murat
byrek byrekt o usta murat
kater copa bojn dy pare
o usta murat

kam shtepine mu ke treni
hej o usta murat
o kush e lun kara gjyzelin
o usta murat
kam shtepine mu ke treni
hej o usta murat
o kush e lun kara gjyzelin
o usta murat

byrek byrekt o usta murat
kater copa bojn dy pare
o usta murat
byrek byrekt o usta murat
kater copa bojn dy pare
o usta murat

Rovena Stefa - Byrek, Byrek

Kam dyqanin ke Selvija ou sta murat
del byreku nga tepsia ou sta murat
Kam dyqanin ke Selvija ou sta murat
vjen byreku e gjith shoqnia ou sta murat

Ref:2x

Kam dyqan ohh me tre strehja ou sta murat
hajde gjeja deren gjeja ou sta murat
Se po vin gocat e reja ou sta murat
se jua kerkon ide ou sta murat

Ref:2x
Byrek, Byrek ou sta murat
4 copa bejn dy pare ou sta murat,

kam dyqanin te gjemlliku ou sta murat
seq ma lujti te peneku ou sta murat
sa lezet na ka byreku ou sta murat
pa hesap urxohet leku ou sta murat

Ref:2x
Byrek, Byrek ou sta murat
4 copa bejn dy pare ou sta murat,

Kam dyqanin ke merkatu ou sta murat
jalla bene fyrmek uratu ou sta murat
se sme humb me qat dashnija ou sta murat
i lash gjith paret e mija o tsa murat

Ref:2x
Byrek, Byrek ou sta murat
4 copa bejn dy pare ou sta murat.

Kenge Popullore - Byrek, Byrek

I: Kam dyqanin ke selvia
Hej ustah Murat
M’a mirë e ama se e bija
Hej ustah Murat! :I
Ref.:
I: Byrek, byrek
O ustah Murat.
Katër copa bojnë nji lek,
O ustah Murat! :I
Kam dyqan’ ke kinemaja
O ustah Murat.
O pak pare bon durdumaja
O ustah Murat.
Ref.:
Byrek…


Publikimi: 10/07/2020
Produksioni: Shpeta SoundMë Shumë Këngë Nga Edona Llalloshi:


Komente mbi këtë këngëEdona Llalloshi - Byrek, Byrek
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Byrek, Byrek".
3. Video është e këngës "Byrek, Byrek", por nuk këndohet nga Edona Llalloshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.