A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 01-03-2016
  Këngëtarja Edona Llalloshi para pak ditësh është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka lindur djalë të cilin e ka pagëzuar me emrin Nur. Në rrjetet sociale sot Edona ka publikuar një foto ku shihet duke përqafuar djalin e saj menjëherë pas lindjes. Edona tashmë ka dy fëmijë: Nurin & Doan, e ndërsa për pak kohë nuk do të jetë aktive në muzikë pasi do të angazhohet në rritjen e djalit....

 • 23-02-2016
  Këngëtarja Edona Llalloshi është bërë sot nënë për herë të dytë, kjo pasi ajo ka sjellë në jetë një djalë. Burimet bëjnë të ditur se si Edona, ashtu edhe fëmiu janë në gjendje të mirë shëndetësore. Edona dhe bashkshorti i saj janë prindër edhe të një vajze tjetër me emrin Doa....

 • 26-01-2016
  Këngëtarja Edona Llalloshi vjen nga një familje e njohur në Prishtinë, kjo pasi babai i saj ka një biznes të njohur në Prishtinë të cilin e drejton djali i tij (vëllai i Edonës), Milot Llallshi kompaninë e njohur "EMF Creative". Motrat e saj janë gjithashtu shumë të njohura. Ajo ka 3 motra pavarësisht se dy prej tyre janë shumë të njohura për publikun, Fjolla & Sebi mbajnë një nga sallonet e bukurisë më të mëdhenjtë në Prishtinë. Edona së fundmi ka postuar së fundmi një foto bashk me to ku shihet në një ceremooni. Ajo 1farë vlen të thuhet është se ato ngjanë vërtetë shumë mes vete dhe nganjëherë edhe mund të ngatërrohen. Ed...
 • 30-12-2015
  Këngëtarja Edona Llalloshi nuk mungoi as këtë vit me projekte muzikore. Ajo gjatë vitit 2015 na solli dy balada, "Duhet" e cila u pëlqye jashtzakonisht shumë me spotin e saj në qendër të Prishtinës dhe "Sonte" balada që solli brenda këtij muaji. Në një bisedë të shkurtër për Indexonline, Edona ka rrëfyer se sa magjik ka qenë ky vit për të, kjo pasi brenda këtij viti ajo ka marrë lajmin e mrekullueshëm se është shtatëznë për herë të 2-të, dhe gjatë 2016-tës pre djalë. “Viti 2015 ka qenë një vit shumë i suksesshëm, një vit i mbarë. Gjatë këtij viti kam realizuar tre këngë dhe videoklipe. Fillimi i vitit me këngën kushtuar heroit...
 • 02-12-2015
  Këngëtarja Edona Llalloshi ka publikuar në rrjetet e saj sociale një fotografi ku shihet bashk me vajzën e saj Doan. E së fundmi këngëtarja ka qenë e angazhuar edhe rreth projekteve të saj të fundit muzikore, ku së fundmi ka lansuar baladën "Sonte" e cila po pëlqehet mjaft shumë nga publiku. Të gjithë e dimë se ajo tashmë është shtatëzënë me fëmijun e saj të dytë i cili do të jetë i gjinisë djalë. Në foton e postuar Edona shihet bashk me vajzën dhe barkun e saj tashmë shumë të rrumbullakosur....

 • 29-11-2015
  "Sonte" është publikuar kënga më e re e këngëtares Edona Llalloshi e cila mban po këtë titull. Edon na kishte bërë të ditur edhe më herët se për fundvit do të vinte me dy projekte, ku njëra ndër to do ishte edhe balada "Sonte" që Edona sapo ka publikuar. Muzika & Teksti janë realizuar nga Ilir Berani, e ndërsa klipi është realizuar nga EMF Creative. Këngën "Sonte" mund ta gjeni edhe me tekst në teksteshqip.com...

 • 28-11-2015
  Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Edona Llalloshi, sapo ka përfunduar xhirimet e një projekti të ri muzikor. Një baladë e mrekullueshme, me tekst dhe muzikë nga Ilir Berani, dhe me videoklip nga Produksioni “EMFCreative”. Burime të Kutia.Tv bëjnë të ditur se videoklipi është realizuar në qytetin e bukur të Prizrenit, dhe se balada në fjalë, pritet të pëlqehet mjaftë shumë nga ana e publikut. Ndonëse, ajo është në muajtë e fundit të shtatëzanisë së saj, ajo ka menduar edhe për fansat e saj, duke lansuar në këtë mënyrë një këngë të mrekullueshme....
 • 12-11-2015
  Këngëtarja e mirënjohur, Edona Llalloshi nuk ndalet së punuari sa ju përket projekteve të reja muzikore. Ajo, tanimë, thuajse është në fund të shtatëzanisë, ku po pret fëmiun e saj të dytë. Aktivitetet e saj nuk janë zbehur aspak. Edona, është duke realizuar një “Cd” me këngë të përpunuara. “Janë një përmbledhje me këngë popullore, të cilat janë të përpunuara, janë gjithësej 11 këngë”, tha këngëtarja për Kutia.Tv. Këto këngë do të prezantohen në xhirimet e vitit të ri , ndërsa përmbledhja pritet të publikohet së shpejti. Deri në fund të vitit njëra nga artistet më të dashura për publikun shqiptar do të sjell edhe një videokli...
 • 05-11-2015
  Këngëtarja Edona Llalloshi gjatë këtij viti na solli baladën e saj mahnitëse "Duhet" e cila u publikua në korrik, e ndërsa tani ende nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri muzikor, por që priet të lansojë së shpejti. Një lajm tjetër i mirë për Edonën është se ajo tashmë është edhe shtatëzënë në pritje të fëmiut të saj të dytë, i cili është djalë. Ndërkohë e dimë që ajo ka edhe një vajzë tjetër që quhet Doa dhe e cila tashmë ka mbushur 5 vjet. Në një foto të publikuar nga Edona sot në rrjetet sociale, ajo shihet duke luajtur me Doan ...

 • 24-10-2015
  Këngëtarja Edona Llalloshi tashmë e ka konfirmuar se është shtatëzënë, ajo tashmë po shijon muajin e gjashtë. Deri në muajin e tretë artistja e mbajti të fshehur nga të gjithë këtë lajm pasiqë ishte e angazhuar në sezonin e nxehtë e nuk dëshironte ti shqetësonte familjarët e saj. Ajo këtë javë është intervistuar nga Prive ku ka treguar gjithçka rreth shtatëzanisë së dytë. Edona ka zbuluar gjininë e fëmijës. Pas vajzës, Llalloshi është në pritje të një djali....
 • 16-10-2015
  Këngëtarja simpatike, Edona Llalloshi, përvec angazhimeve të shumta në mbrëmje e ahengje të ndryshme muzikore, anash nuk lë as biznesin e saj. Edona, e cila tani është në pritje të fëmiut të saj të dytë, ka postuar foto në rrjetin social Facebook, ku dhe duket për mrekulli, shkruan Indeksonline. “Që të ndjehesh mirë duhet të dukesh bukur dhe e veçantë. Çdo femër duhet t'i kushtoj vetës përkushtim maksimal. Llalloshi Couture koleksionet më të reja 2015-2016”, ka shkruar Llalloshi në mbishkrimin e fotos. 146/146443 146/146444 ...
 • 08-10-2015
  Këngëtarja simpatike, Edona Llalloshi, ka kujtuar kohët e mëhershme. Janë plotë 21 vite, kur ajo në festivalin e këngës u prezantua në një mënyrë të vecantë. “1994 ne festivalin e kenges u prezentova me shqiponjen time ne gjoks per her te pare dhe fitova cmim si deputantja me e mire e festivalit. 21 vite me vone kerkoj fitore, por tani per kombetaren time”, ka shkruar këngëtarja në mbishkrimin e fotos. Ndryshe, kombëtaren shqiptare e mbështesin shqiptarë anë e kënd botës....
 • 05-10-2015
  Këngëtarja e mirënjohur Edona Llalloshi, vazhdon të jetë njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera në vendin tonë. Edona, nuk i takon nivelit të atyre këngëtareve që me “skandale” të ndryshme mundohen të jenë në qendër të vëmendjes, e doemos duan të jenë të famshme. Në një intervistë për Indeksonline, ajo flet për planet në të ardhmen e afërt, familjen, si dhe punën e saj. “Së shpejti vjen projekti i radhës, jam në përfundim të këngës së re, me tekst dhe muzik nga Ilir Berani, dhe me videoklip të realizuar nga EMF-Creative”, ka tregu...

 • 01-10-2015
  Këngëtarja Edona Llalloshi mësohet se është shtatëzënë dhe se së shpejti do të bëhet nënë për herë të dytë. Ajo e ka konfirmuar lajmin duke treguar se gjithçka deri më tani po i shkon në rregull. Edhe pse ka treguar këtë lajm për fansat, ajo ka dashur ta lëjë enigmatikë gjinin e fëmijës së saj të dytë. Ajo ka vite që është martuar dhe jeton me bashkshortin e saj Gazin dhe me vajzën e saj Doan....

 • 11-07-2015
  Këngëtarja Edona llalloshi sapo ka sjellë në treg një baladë të re e cila është shoqëruar edhe me videoklip. Ndonëse kishte pauzuar pak nga projekti i saj i fundit "Heroi" në dhjetor të vitit të kaluar, por tashmë ajo është rikthyer fuqishëm me këtë këngë e cila po pëlqehet shumë nga publiku. 144/144150 Kënga & Teksti janë punuar nga Ilir berani e ndërsa orkestrimin e ka bërë Ardian Kastrati. Videoklipi është xhiruar në Sheshin e Prishtinës dhe është punuar nga EMF Creative....

 • 25-04-2015
  Këngëtarja Edona Llalloshi ka postuar në rrjetet e saj sociale një fotografi ku sihet e veshur me një nga fustanet e butikut të saj "Llalloshi Cututre". Fustani që kishte veshur Edona ishte në ngjyrë të bardhë taman si i princeshave dhe ngjante me të vërtetë si përrallor. Edona pritet që për sezonin e verës të sjellë në treg një këngë të re....

 • 31-12-2014
  Këngëtarja e njohur kosovare Edona Llalloshi ka publikuar projektin e saj më të ri. Bëhet fjalë për një këngë heroike e cila i kushtohet luftës së Koshares në Kosovë. Këngëtarja ka thënë se ka përzgjedhur për këtë vit këtë iniciativeë për të shprehur mirënjohjen ndaj gjithë atyre trimave të rënë në Betejën e Koshares. 138/138700 Orekstrimi është punuar në studion e Florent Boshnjakut, e ndërsa teksti është shkruar nga Arsim Bunjaku. Videoklipi i kësaj këngëve është epik dhe i realizuar me një përkushtim shumë t1% madh ...

 • 08-12-2014
  Këngëtarja Edona Llalloshi shumë shpejt do të vijë me një klip të ri në treg. Kënga titullohet "Heroi" dhe këngëtarja ka publikuar trailerin e kësaj kënge. Nga pamjet e para mund të shihet se videoklipi ka të bëjë me disa pjesë, ku shihen edhe elementet kombëtare. Videoklipi po pregaditet nga vëllai i Edonës me produksionin EMF Creative....

 • 26-09-2014
  Këngëtarja Edona Llalloshi mesa duket ka vendosur ta provojë vetën edhe në një tjetër fushë përveq se asaj të muzikës! Bëhet fjalë për moderimin pasi vetë këngëtarja është parë të moderojë në emsionin Vikeni në RTK. Nuk dihet ende nëse përfundimisht Edona do të jetë pjesë e këtij emisioni apo jo, pasi që shumë personazhe kanë qenë pjesë e këtij emisioni por në epizoda të shkurta....

 • 16-08-2014
  Milot Llalloshi, përfaqësuesi i kompanisë EMF Creative apo siç e njohim ne vëllau i këngëtares Edona Llalloshi mbrëmë ka festuar ceremoninë e tij të fejesës. Është bërë e ditur se mbrëmë është bërë celebrimi i Milotit me bukuroshen Erxhina Ismajli. Një ndejë private e orgainuzar në një nga restorantet e Prishtinës ka qenë përzgjedhja e familjes Llalloshi për fejesën e djalit të vogël të kësaj familje. Përmes disa fotove të postuara në rrjetet sociale Miltoi shihet tejet i lumtur teksa feston me familjen fejesën e tij. Gjithashtu të...

 • 14-08-2014
  Edona Llalloshi, këngëtarja nga Prishtina mjaft atraktive së fundmi në skenën tonë. Papra pak ditësh ka publikuar videoklipin e saj "Na Na Na', një realizim i EMF Creative me muzikë dhe orekstrim të Arsim Bunjakut. Në këtë intervistë të dhënë për teksteshqip.com Edona na shpalos gjithë detajet e videoklipit e saj më të fundit si dhe angazhimet e saj nëpër koncertet e ndryshme gjatë verë, pa harruar të na tregojë edhe disa nga çastet që ndan me familjen e saj. TeksteShqip: Edona, keni publikuar së fundmi videoklipin tuaj më të ri "N...

 • 31-07-2014
  Sapo ka lansuar këngën e saj të re të titulluar ‘Na na na’, një këngë pak më ndryshe nga ajo që jemi mësuar të shohim nga këngëtarja e njohur Edona Llalloshi. E kjo këngë e cila po pëlqehet shumë nga publiku, edhe këngëtares duket se i pëlqen, pasi që ajo ka treguar se është shumë e kënaqur nga ky projekt, ndërsa shpalos detaje për risi. 130/130511 “Kënga është pritur mirë, një këngë e mirë dhe shumë e qëlluar, një realizim të videoklipit shumë të mirë diçka pak më ndryshe ngase janë mësuar të shohin publiku nëpër medi...

 • 24-06-2014
  Këngëtarja Edona Llalloshi është në pregaditje të disa projeketeve muzikore. Së shpejti ajo do të vijë me një këngë të re. Në një prononcim për TeksteShqip.com ajo thotë se kënga e re ka përfunduar inçizimin dhe është gati pë realizmin e klipit. 125/125103 Kënga është tepër ritmike verore për të cilën është përkujdesur kompozitori Arsim Bunjaku i cili ka bërë muzikën dhe tesktin. Orkestrimi është bërë në studion e Florent Boshnjakun ndërsa xhirimet e videoklipit pritet të nisen këto ditë me Produksionin EMF....

 • 29-09-2013
  Këngëtarja Edona Llalloshi, e cila i ka munguar skenës për disa kohë ka ardhur me një projekt të ri për të gjithë fansat e saj. Ajo ka sjellë këngën me titull “Spontanisht”, një bashkëpunim me vëllain e saj Milotin. Kënga titullohet “Spontanisht” dhe është një këngë e cila ka potenciale për t’u bërë hit. Kjo këngë është punuar nga Xhevdet Gashi në muzikë dhe është me tekst të Avni Qahilit. Për videoklipin është përkujdesur EMF Creative. Edona duket në formë të mirë dhe e kuruar në këtë projekt, i cili premton sukses....

 • 30-05-2013
  Kanë mbetur vetëm edhe disa ditë që këngëtarja jonë, Edona Llalloshi të sjellë në treg projektin më të ri, të shoqëruar bashkë me videoklip. Sipas Edonës kënga është realizuar nga Ilir Tolaj dhe Arsim Bunjaku, ndërkaq videoklipi është duke u përgatitur me “EMF Creative”. “Jemi në përfundim e sipër të këngës dhe videoklipit më të ri, që besoj se do t’iu pëlqejë të gjithëve. Këngën do ta emërojmë shumë shpejt dhe brenda një kohë të shkurtër do të plasohet në treg”, ka thënë ajo për “Zëri”. Për të realizuar këtë projekt Edona Llall...

 • 17-04-2013
  Sapo ka nisur punën me projekte të reja, të cilat këngëtarja Edona Llalloshi gjatë muajit të ardhshëm do t’i plasoj në treg. Edhe pse nuk preferon të zbuloj më shumë rreth projekteve të reja, ajo na bënë të ditur se do të jetë një këngë e re e përcjellur bashkë edhe me videoklip, e përgatitur me shumë risi dhe veçori të saj. 114/114942 “Tani për tani dua që projekti të cilin do ta plasoj gjatë muajit maj të jetë një befasi për adhuruesit e mi. Do të jetë një paraqitje e re e imja”, ka thënë ajo për “Zëri”. Edona përveç projekteve të reja muzikore, ajo vazhdon të jetë aktive edhe nëpër koncerte e mbrëmje të ndryshm...
 • 24-02-2013
  Pas lindjes së Doas, vajzës së saj, ajo kohën e menaxhon më ndryshe. Këngëtarja ka kaluar një vit që ka fituar një tjetër titull fisnik atë të nënës. Edona Llalloshi ka rrëfyer për gazetën ‘Kosova Sot’ se është e lumtur që ka pranuar të këndojë një këngë të krijuar nga të rinjtë. Ndërsa nuk ka pasur ndonjë surprizë shumë të madhe për Festën e të dashuruarve. Thjesht e kanë kaluar në një darkë familjarë në një restorant të qetë në Prishtinë. Por, çfarë ka dhënë ajo si personazh publik në këtë përvjetor të pestë të shtetit të Koso...

 • 24-01-2013
  Këngëtarja shqiptare, Edona Llalloshi, së shpejti pritet të rikthehet në skenën e muzikës tonë dhe atë me një videoklip, një pjesë të punimeve të të cilit ajo tashmë i ka zbuluar. Kënga “Le T’folin” e punuar nga Dj Nardi me tekst të Tonit dhe Xhinxhës e me aranzhman të Rock Cityt, do të lansohet së shpejti, ndërsa EmfCreative ka publikuar një video të shkurtër të punëve në këtë videoklip. Videoklipi duket se do të jetë me tematikë fantastiko-shkencore, nën tingujt e muzikës ‘techno’ të tekstit mjaft interesante të kësaj kënge që ...

 • 11-01-2013
  S’ka se si të mos ndjehet mirë kur pranë vetës ka njerëzit më të rëndësishëm të saj, bashkëshortin Gazmond Haxhifejzullahu dhe vajzën Doa. E tani kur këtyre momenteve po i shtohen edhe ngjyrat festive të këtij fundviti, këngëtarja Edona Llalloshi pohon të ndjehet bashkëshortja dhe nëna më e lumtur në botë. “Dikur, gjatë festave, kam qenë çdo herë e angazhuar në muzikë. E tani askush nuk mund të mi marr momentet e qëndrimit me vajzën, veçanërisht në ditët festive…Janë momentet më të veçanta!”, kështu thekson mes tjerash gjatë një inter...

 • 10-01-2013
  Pas një viti me plotë suksese, këngëtarja e mirënjohur Edona Llalloshi, edhe vitin 2013-të e ka nisur me mjaftë mbarësi. Ajo aktualisht është në përfundim të një projekti të ri muzikor, të cilin pritet ta lansoj brenda një periudhe shumë të shkurtër. Mbase Edona ka nisur një bashkëpunim të ri me Gjingjën dhe Rock City me të cilët ka realizuar një këngë të re me një stil më ndryshe. “Këngën të cilën e kam të përgatitur nga Gjingja dhe Rock City është një këngë baladë me një stil pak më ndryshe. Është një bashkëpunim i ri nga i cili ...


Faqet:
1
>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2018