Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Reshitaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  154
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Edona Reshitaj është një këngëtare e njohur. Edona eshte aktore dhe kengetare. Punon si aktore ne Teatrin Kombetar te Prishtines. Ne fund te muajit do te udhetoje per ne Bogota te Columbise me shfaqjen “Rock”N’Roll”, nje shfaqje muzikore. Ne e njohim nga “Portokalli” ne rolin e Sarandes, nje vajze kosovare qe imitonte kengetaret. Krahas aktrimit, se bashku me banden e saj muzikore luajne muzike neper evenimente te ndryshme. Ne repertor perfshihen kenge te vjetra shqipe, angleze dhe franceze...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dalina

Elizabeta Krasniqi

Njomza Mezini

Liliana Kanina

Mimoza Selimi

Mimoza Abedini

Entela Ilirjani

Luljeta Kuraja

Emira Ademi

Jorida Zaimaj

Tags: Edona Reshitaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet