Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Vatoci
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Qershor 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  280

Edona Vatoci është këngëtare e njohur. Per here te pare, Edona Vatoci ra ne sy gjate spektaklit "Albanian's Got Talent", ku kendoi dhe luajti ne piano dhe arriti deri ne Finale.

Në Qershor 2011, Edona Vatoci merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Pergjithmone", ku pati mjaft sukses dhe u nominua per cmimin "Best New Artist".

Në vitin 2012, Edona Vatoci merr pjesë në The Voice Of Albania 2, ku performoi kengen "Blue Jeans" dhe u pranua ne skuadren e Elton Dedës. Edona ishte e nominuar ne eventin e madh muzikor Top Music Awards 2016 ne kategorine Avantgarde Artist bashke me Mc Kreshen, Noizyn, Era Istrefin.

Më datë 13 Tetor 2015, Edona Vatoci publikon videoklipin "Hala". Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga vetë Edona.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania


Më shumë artikuj nga Edona Vatoci »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet