Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Ti, Miku Im

E kujton kohën,
kur un vuaja për ty.
I kujton lotet e mi,
qe skishin te ndalur për ty.


Më kujton tani mua,
atë vajzën qe çdo herë e përbuzje.
Tani me thua te dua,
Por të kota janë këto lutje.


Ska me shpres për ty,
ti o miku im.
Ti ke mbetur vetem nje hije,
mbi kujtimin tim.


Të kam harruar dhe un,
dhe s’dua të të mendoj.
Një jetë sa me larg nga ty
Sot e deshiroj.

- poezi nga Edona


- Poezia u dërgua nga Edona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  17

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet