A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Babi Im

-Te kam ajër,
pa te cilin nuk mund te jetoj.
-Te kam ujë,
pa te cilin nuk mund te lundroj.
-Ti je drita e syve të mi,
pa të cilët nuk mund të shikoj.
-Ti je arsyeja,
që unë sot jetoj.
- Ti je ëndrra ime,
që çdo natë e ëndërroj
-Ti je kuptimi i jetes time,
pa të cilin un nuk mund të vazhdoj
-Idhulli im je ti.
-Loti yt,
është kristal për mua.
-Optimizmi yt,
më bën krenare.
-Vullneti im, je ti.
-Emblema që mbaj unë,
është zemra jote.
-Urtësia jote,
është shpirti im delikat.
-Je gjithqka për mua,
prandaj të dua BABI IM

- poezi nga Edona


- Poezia u dërgua nga Edona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  102

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019