A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Rrugë Pa Fund

Rrugë e gjatë.
Rrugë pa kufi.
Rrugë pa fund.
Rrugë që më përcjell me errësirë.

Shikoj andej e këndej.
Shikoj me shpresë.
Shikoj një errësirë,
që më bën të vdes.

Mendoj si të dal,
e të shpëtoj.
Ndoshta s’kam shpëtim.
Ndoshta Zoti më mallkoi.

Si do të dal?
Çfarë do të ndodhë?
A do të ketë shpresë,
errësirën ta sfidoj?

Aty doli një dritë
dhe më gëzoi.
Doli një grua e tha:
”Këtu loja përfundoi”.

- poezi nga Edona


- Poezia u dërgua nga Edona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019