Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Të Lutem Mos Shko

Janë lotet,
Që faqet po mi lajnë.
Janë sytë ,
Që për ty po qajnë.


Të lutem
ti mos u largo,
Ke një familie
Që vetem për ty mendon.

Vuajtjet janë të shumta,
E dhimbjet s’mund ti ndal.
Kujtimet e shumta me ty
Ende na mbajnë gjall.

Të lutem mos ik,
Ti mos u tret.
Mendo edhe për ne,
Jeto edhe ca vjet.

E di,
Ti nuk vendos,
Por tani te lutem ,
Letrën mos e vulos.

Kemi ende nevoj,
Për shpirtin tend.
Të lutem mos ik,
Pa ty nuk bën.

- poezi nga Edona


- Poezia u dërgua nga Edona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet