Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Bukuria Jote

Veç zhurmë,
E vales tënde ndihet.
Vetëm flokët e tu,
Me erën vallëzojnë.

Vetëm era jote,
Më përcjell mua.
Dielli vetëm,
Në qiellin tënd ndriçon.

Dëshpërimi yt,
Nuk mund të shihet
As shiu në dritare,
Më nuk ndihet

Zogjtë e pranvervs,
Mbi ty fluturojnë
Dhe bukurin tënde,
Anë e kënd botës e tregojn.

- poezi nga Edona


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet