Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Të Mallkoj

E mallkoj veten ,
Të mallkoj edhe ty.
I mallkoj këta sy
Që ranë në dashuri me ty.

Jam unë ajo,
Që sot vuaj.
E ti I lumtur,
Me tjetren po jeton.

Jam unë ajo ,
Që sot thyhem,
E ti me atë,
Qdo minut po feston.

Nuk pate as guxim,
Të më thuash lamtumir.
Zemren ma more me vetet,
Por plaget I le si kujtim.

Do të mallkoj ty,
Zemrën që ti e theve.
Por nuk mund ta mohoj,
Nuk mund të të heq nga kjo mendje.

- poezi nga Edona


- Poezia u dërgua nga Edona26 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet