Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mësuesit

7 Marsi

Dy duar të arta
Shkronjat mi mësuan.
Numrat dhe fjalët e gjata,
Që asnjëherë nuk u harruan.

Mësova shumë gjëra,
Fitova shumë njohuri.
Fjalët e para ,
I mësova, mësues nga ti.

Përrallat ishin të bukura,
E këngët plot kuptim,
Asnjëherë nuk do e harroj,
Të dashurin, mësuesin tim.

Sot dheu ate e mbulon,
E ne e mbajm kujtimë.
Fjalët çdo here i’a kujtomjë,
Sepse ishte një mësues trim.

- poezi nga Edona


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  251

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet