Eduart Dëma
Eduart Dëma
Eduart Dëma
  • Vendlindja:
  • Vlorë
  • Jeton në
  • Britania e Madhe
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Nentor 1981
  • Horoskopi:
  • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Eduart Dëma është këngëtar i njohur. Ka studiuar per kanto ne Akademin e Arteve ne Athine 2008-2010.

Më datë 6 Korrik 2009, Eduart Dëma publikon videoklipin "Te Flisja Me Ty O Zot". Orkestrimi i këngës u punua nga Adrian Hila. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 5 Prill 2010, Eduart Dëma publikon videoklipin "Sofra E Vjeter". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Nexhip Sera, ndërsa orkestrimi u realizua nga Adrian Hila. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 27 Shtator 2011, Eduart Dëma publikon videoklipin "Do Ta Marr Nusen Came". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, teksti u shkrua nga Nexhip Sera, ndërsa për orkestrimin u kujdes Adrian Hila. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në vitin 2011, Eduart Dëma publikon albumin "Lum Ai Qe S’prishi Fjale". Ky album përmban 9 këngë.

Më datë 1 Dhjetor 2014, Eduart Dëma publikon videoklipin "Vellezerit", në bashkëpunim me Gezim Kaso.

Më datë 10 Tetor 2016, Eduart Dëma publikon videoklipin "Kush Ja Dha Valles Magjine".

Më datë 25 Mars 2017, Eduart Dëma publikon videoklipin "Kenga E Suloves".

Më datë 11 Qershor 2017, Eduart Dëma publikon videoklipin "Djaleri Te Pergjerohem". Muzika e këngës u punua nga Genci Malaj, teksti u shkrua nga Pellumb Aliaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Genci Malaj. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 13 Qershor 2017, Eduart Dëma publikon videoklipin "Bukë E Thyer S'ngjitet Më". Muzika e këngës u punua nga Genci Malaj, teksti u shkrua nga Nexhip Sera, ndërsa për orkestrimin u kujdes Genci Malaj.

Më datë 15 Shkurt 2018, Eduart Dëma publikon videoklipin "Zemren Do Ta Vjedh". Muzika e këngës u punua nga Genci Malaj, teksti u shkrua nga Arben Duka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Genci Malaj. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 13 Korrik 2019, Eduart Dëma publikon videoklipin "Qef O Qef". Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, teksti u shkrua nga Nexhip Sera & Edlir Begolli, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edlir Begolli.

Më datë 10 Korrik 2020, Eduart Dëma publikon videoklipin "Endrra".

Më datë 20 Nëntor 2021, Eduart Dëma publikon videoklipin "Do Ti Ve Flaken Parave". Teksti i këngës u shkrua nga Armand Trebicka, Nexhip Sera & Edi Balili, ndërsa orkestrimi u punua nga Edi Balili. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edi Balili.

Më datë 24 Korrik 2022, Eduart Dëma publikon videoklipin "Të Fala Nga Unë Ti Çoni". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Edi Balili.

Më datë 24 Shtator 2022, Eduart Dëma publikon videoklipin "Gjyshi". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Genci Malaj, ndërsa tekstin e shkroi Nexhip Sera. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 15 Qershor 2023, Eduart Dëma publikon videoklipin "Ndaje Mendjen". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Edlir Begolli & Arben Duka, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga kompania Ar Visual.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Orkideadema17 Orkideadema17   arsimdiber arsimdiber  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Eduart Dëma »

Komente 3