Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eduart Dëma - Merak Qe S'me Ike Kurre Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

2x
Kush ma prishi gjumin mua
Gjumin qe s'me la rehat
Ajo qe akoma dua
Sec me ka mbetur merak

REF. 2x:
Merak qe s'me ike kurre
Zemer pse s'u bere dy
Njera te me mbante gjalle
Tjetra te vinte tek ty

2x
Merak qe s'u ndave kurre
Merak more merak djali
Tretu ti e tretu une
U tretem te dy nga malli

REF. 2x:
Merak qe s'me ike kurre
Zemer pse s'u bere dy
Njera te me mbante gjalle
Tjetra te vinte tek ty

2x
Opo te kishe shkuar njehere
Hipur mbi nje kal te bardhe
Merakun ta kisha nxjerre
Ate merakun e pare

REF. 2x:
Merak qe s'me ike kurre
Zemer pse s'u bere dy
Njera te me mbante gjalle
Tjetra te vinte tek ty


Ky tekst u dërgua nga  stiviiliasEduart Dëma
Publikimi: 01/12/2011
Muzika: Eduart Dëma
Orkestrimi: Adrian Hila
Video Produksioni: Pro Video


Eduart Dëma - Merak Qe S'me Ike Kurre
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merak Qe S'me Ike Kurre".
3. Video është e këngës "Merak Qe S'me Ike Kurre", por nuk këndohet nga Eduart Dëma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eduart Dëma:


Komente 0