Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eduart Dëma - Sofra E Vjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  16

Cme ka marre malli per sofren e vjeter ne sheshin tek rrapi kembekryq me leber (2x)

Refreni: me ty shuaj mallin (ajde) o moj sofre e lashte (ajde) si nena me djalin (aman) kur e pret nga large(ajde) .(2x)

Kur tu marri etja , etja nga dollia pini uje bore tu shuhet rakia (2x)

Refreni: : me ty shuaj mallin (ajde) o moj sofre e lashte (ajde) si nena me djalin (aman) kur e pret nga large(ajde) .(2x)

Mbi supet e shkembit vallen labe zini me majen e dhembit iso fershellini (2x)

Refreni: me ty shuaj mallin (ajde) o moj sofre e lashte (ajde) si nena me djalin (aman) kur e pret nga large(ajde) .(2x)

Pini shoke pini se jeni te etur dhe shtruar e lini prape per brezin tjeter (2x)

Refreni : me ty shuaj mallin (ajde) o moj sofre e lashte (ajde) si nena me djalin (aman) kur e pret nga large(ajde) .(2x)


Ky tekst u dërgua nga  stiviiliasEduart Dëma
Publikimi: 05/04/2010
Muzika: Nexhip Seraj
Teksti: Nexhip Seraj
Orkestrimi: Adrian Hila
Video Produksioni: Pro Video
Klarinet: Shaban Cela


Eduart Dëma - Sofra E Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sofra E Vjeter".
3. Video është e këngës "Sofra E Vjeter", por nuk këndohet nga Eduart Dëma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eduart Dëma:


Komente 0