Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eduart Dëma - Vellezerit (Feat. Gezim Kaso)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Ikem neper bote
Si zogu pa krahe
Ti neper Evrope
Une ne Kanada x2

Sa here Zot o Zot
Goja tha vella
Ka nxjerre syri lote (more)
Pikoi e s'u tha x2

Ref...
Sa here ta degjuam
Ta degjuam zene
Boten e harruam
Per ty o moj nene

Erdhem ne dhe hodhem
Prape vallen e rende
Dhe kengen filluam
Ku e kishim lene

Pragu kur na foli
Malli na kish marre
Si nena na mblodhi
Na puthi ne balle x2

Hallall na tha nena
Gjirin qe ju dhashe
Sa shume ju kam pritur
T'ju shikoja bashke x2

Ref...
Sa here ta degjuam
Ta degjuam zene
Boten e harruam
Per ty o moj nene

Erdhem ne dhe hodhem
Prape vallen e rende
Dhe kengen filluam
Ku e kishim lene

...

Ref...x2
Sa here ta degjuam
Ta degjuam zene
Boten e harruam
Per ty o moj nene

Erdhem ne dhe hodhem
Prape vallen e rende
Dhe kengen filluam
Ku e kishim lene


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiEduart Dëma
Featuring: Gezim Kaso
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2014


Eduart Dëma - Vellezerit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vellezerit".
3. Video është e këngës "Vellezerit", por nuk këndohet nga Eduart Dëma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eduart Dëma:


Komente 0