Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eduart Dëma - Gjyshi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Gjyshi
Ngreu o Gjysh te keqen-O
O lezeti i dasmes-o
Ngreu e digje vallen-o
Per mjaltin e mjaltit-o.(2x)

Vallja hije te ka patur,
Ti nga vallja s'ke te plakur.
Ndize sot flaka ti dal,
Dasme Nipit te bene djal.(2x)

Jo as Nena dhe Babai,
Nuk me kan' mbajtur si ti.
Me ke rrit' si djal pashai,
Here mbi supe e here ne gji.(2x)


Ky tekst u dërgua nga Beni-StrugeEduart Dëma
Publikimi: 24/09/2022
Muzika: Genci Malaj
Teksti: Nexhip Seraj
Orkestrimi: Genci Malaj
Video Produksioni: MAX Production
Zerat Shoqerues: Haxhi Arapi & Rei Likaj


Eduart Dëma - Gjyshi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjyshi".
3. Video është e këngës "Gjyshi", por nuk këndohet nga Eduart Dëma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eduart Dëma:


Komente 0