Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Edueda Salihaj
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 14 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Qershor 2005
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  74
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Edueda Salihaj është këngëtare e njohur. Ajo vijon mesimet ne shkollen "Tefik Çanga" dhe mesimet e gjuhes angleze ne "ElsLind@star". Edueda perveç muzikes dhe gjuhes angleze ka edhe disa lende te preferuara. Kohen e lire e kalon duke luajtur tennis, i cili eshte sporti i saj i preferuar. Edueda filloi karrieren e saj si kengetare ne vitin 2015.

Në Shtator 2016, Edueda Salihaj merr pjesë në Diamond Fest me këngën "Yll Dua Të Bëhem". Ajo ne kengen e pare fitoi çmimin kompozimi me i mire.

Më datë 14 Prill 2017, Edueda Salihaj & Uliks Salihaj publikon videoklipin "Hoverboard". Teksti u shkrua nga Milaim Mezini. Me këtë këngë, Edueda Salihaj & Uliks Salihaj marrin pjesë në Diamond Fest 2017 në vitin 2017.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet