Më mbaj mend (për 1 muaj)

Efi Gjika

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  28
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 12 Vjeç
BIOGRAFIA: Efi Gjika është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ka nisur rrugen e artit qysh ne moshen 5 vjece si aktore e me pas si pianiste, kengetare, balerin, dhe piktore.Si aktore ka luajtur ne teatrin e kukullave tirane me shfaqen Liza ne boten e cudirave, Rolin e Elces ne shfaqen e teatrit "Asema Akademi" dhe rolin autores po ne teatrin e Asema Akademi. Me vone performon si kengetare dhe aktore ne Musicalin "Frozen" Efi ka 3 vjet qe studion kanto dhe ka qene pjesmarrese ne vitin 2017 ne Festivalin mbar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alisia Bajrami

Natalia Tigani

Mei Dallashi

Martina Serreqi

Erma Mici

Xhemi Leka

Anja Myrtaj

Kejsi Tare

Sidorela Hasa

Desila Myftaraj

Tags: Efi Gjika


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet