Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Egert Pano - Mos Ik  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/12/2015

2015-12-25T22:41:25

Muzika:

Egert Pano

Pjesëmarrëse në

Festivali i 54-të në RTSH
Është natë e vonë
Jemi larg në një qytet
Q’thonë sytë ende sot s ‘po di

Ne dy dhoma unë e ti
Veg e veg në vetmi
Yjet zbresin për mbi det
Oh c’mrekulli

Celulari më zgjon
Në këtë mesnatë
Emri yt dhe një trokitje
Dhe një trokitje në shpirt
Nuk e di s’la më pa thënë
Jo unë nuk e di
Të trokas apo do trokasësh ti
Zemër të lutem Trokitmë ti

Ti më fton në mekat
Deti në shpirtrat tanë po ngre shum’ dallgë
Zemra po dëgjon pak zhurmë
Por nuk mund të mbaj gastin për në gjumë
Nëpër dhomë kudo është hija e saj
Po e pres s’mund të kemi më vetmi
Çelet pragu hapet zemra
Ti troket dashuria lule shpirt ne na jep

Kam lënë pas jetën që më nuk e njoh
Kaq herë ti më thoshe jo jo jo
Por se sot unë po të them mos ik
Syri im zemrën tënde fton si mik

Lermë të jem jotja veç një natë
Lermë të jem yti për më gjatë
Nata orët minutat kalojnë
Ora jonë lot pendesë larg dërgon


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet