Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzon Abazi - I Varfer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  57

Po kalon nata
nuk më merr gjumi
lotët e mia
rrjedhin si lumi
kujtime t'thella
m'kaploj mërzia
si më kalon fëmijëria

Aspak në shkollë
s'më shkohet dot
nuk e kam çantën
me libra plot
2 here
'nuk i kam k'pucët
dhe rrobat t'jera
përvec aromës
që sjell pranvera

Refreni

Ja Allah më ndihmo
veç në fe mos më sprovo
varfëria mos t'jet shkak 2x
trupi im të digjet flak
të digjet flak

Refreni

Ja Allah më ndihmo
veq në fe mos më sprovo
varfëria mos t'jet shkak 2x
trupi im të digjet flak
të digjet flak

Më ka thënë gjyshi
më t'bukurat fjalë
dhimbjen e zemrës
shpejt ma ka ndal
n' rrugën e zotit
nëse nuk je
ke pasuri por i varfër je

Aspak në shkollë
smë shkohet dot
nuk e kam cantën
me libra plot

nuk i kam k'pucët
dhe rrobat tjera
përvec aromës
që sjell pranvera

Refreni
Ja Allah më ndihmo
veq në fe mos më sprovo
varfëria mos t'jet shkak
trupi im të digjet flak 2x
të digjet flak

Refreni

Ja Allah më ndihmo
veq në fe mos më sprovo
varfëria mos t'jet shkak 2x
trupi im të digjet flak
të digjet flak.


Ky tekst u dërgua nga  xonii5   xonii5Egzon Abazi
Renditja: Top 200
Publikimi: 11/03/2014


Egzon Abazi - I Varfer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Varfer".
3. Video është e këngës "I Varfer", por nuk këndohet nga Egzon Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egzon Abazi:


Komente 6