Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzon Abazi - Arben Bajrami Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Çka ki loke që po qan
Pa ja ndal, pa ja ndal,
Ka ardh lajmi ma kan vra
T’vetmin djal, vetmin djal.

Shum armiku ta pat frigën
Djali jem
Djali jem
Djali jem
Se si ti burrat nuk shiten
Trimi jem
Trimi jem
Trimi jem

Refreni:
Çdo kujtim e përcjell loti
Ty dëshmor të pranoft Zoti
U burrnove nga Islami
Vllau jon Arben Bajrami

I kujdesh’shëm për Namazin
Në krah Telin e Abazin
I mbështetur në All-llahun
Si luan e mposhte shkaun

( Vet )
Trim i rrall e besimtar
I nderuar shqipëtar
Ju tradhtuan prapa shpinës
Dhe në gjum ju vranë tinës

Refreni:
Çdo kujtim e përcjell loti
Ty dëshmor të pranoft Zoti
U burrnove nga Islami
Vllau jon Arben Bajrami


Ky tekst u dërgua nga  xonii5Egzon Abazi
Publikimi: 20/01/2017


Egzon Abazi - Arben Bajrami
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arben Bajrami".
3. Video është e këngës "Arben Bajrami", por nuk këndohet nga Egzon Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egzon Abazi:


Komente 0