Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzon Abazi - Zemrat Na Kan Vdek Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Nëse ti je udhëzu
Dhe shkon në Xhami,
Thirri dhe të tjerët
Të shpëtojn me ty.

Nëse syri s’të loton
Para Zotit Madh,
Ty zemra t’ka vdek
Ke nevoj me ngjall

Refreni:
Zemrat na kan vdek
Mendojm veç për vete,
Ne jemi fundos
N’detin e ksaj jete.

Nëse ti je ba rahat
Nuk mërzitesh dot,
Kujtoj muslimanët
Që kan halle plot.

Nëse syri s’të loton
Para Zotit Madh,
Ty zemra t’ka vdek
Ke nevoj me ngjall.

Refreni:
Zemrat na kan vdek
Mendojm veç për vete,
Ne jemi fundos
N’detin e ksaj jete.
Egzon Abazi
Publikimi: 03/02/2018
Orkestrimi: Ardian Kastrati


Egzon Abazi - Zemrat Na Kan Vdek
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemrat Na Kan Vdek".
3. Video është e këngës "Zemrat Na Kan Vdek", por nuk këndohet nga Egzon Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egzon Abazi:


Komente 0