Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzon Ibrahimi - Dora E Mëshirës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Në një ditë xhumaje n’derë të një xhamie
Pashë një dorë të shtrime ah të një fëmije
Në festën e javës ah zemra m’u këput
Edhe pse nuk foli, me shikim m’u lut

Për një çast të vetëm humba në trishtim
Në vendin e tij e pashë djalin tim
Me dashamirësi e putha në ballë
Një zemër që s’jep, a thu është e gjallë

Ref.
Ah dora e mbyllun nuk merr e as jep
Allahu i bleu shpirtat me xhenet
Se ku është zekati edhe sadakaja
Aty s’ka vend lypësi e as fukaraja

Pse po lyp djalosh? Nuk do t’lypja kurrë,
Por jam një fëmijë i prindërve të sëmurë
Si fjalët e tij asgjë nuk më preku
Me lekë çdo gjë blihet, gjithçka nuk blen leku

Mos e le mirësinë me u vra prej gjynahut
Gjithkujt i mjafton shikimi i Allahut
Ashtu siç i fsheh prej tjerëve ligësitë
Fshihi dhe sevapet, fshihi dhe mirësitë!

Ref.
Ah dora e mbyllun nuk merr e as jep
Allahu i bleu shpirtat me xhenet
Se ku është zekati edhe sadakaja
Aty s’ka vend lypësi e as fukaraja
Egzon Ibrahimi
Publikimi: 30/04/2020
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Agon Neziri
Video Produksioni: Imagine Films


Egzon Ibrahimi - Dora E Mëshirës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dora E Mëshirës".
3. Video është e këngës "Dora E Mëshirës", por nuk këndohet nga Egzon Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egzon Ibrahimi:


Komente 1