Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzon Ibrahimi - Ramazani I Gurbetqarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dita e parë e ramazanit
Ndjeva gzim ndjeva dhimbje
Mu kujtua sofra e vjetër
Dhe iftari në vendlindje

Gurbetçarë fati mbani
Po kur zemra nuk më humbi
Shpirti mbeti në atdhe
Në gurbet erdhi veç trupi

Njerzt e mi kur thrret ezani
tpini ujin e iftarit
mos harroni me u lut
Për zemrën e gurbetçarit X2

Mu kujtue buka e nanës
e gatume me dashni
edhe thirrja në syfyr
me bo nijet ujin me e pi

Gurbetçarë fati mbani
Po kur zemra nuk më humbi
Shpirti mbeti në atdhe
Në gurbet erdhi veç trupi

Njerzt e mi kur thrret ezani
tpini ujin e iftarit
mos harroni me u lut
Për zemrën e gurbetçarit X2


Ky tekst u dërgua nga Agron AdemiEgzon Ibrahimi
Publikimi: 04/04/2022
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Agon Neziri


Egzon Ibrahimi - Ramazani I Gurbetqarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ramazani I Gurbetqarit".
3. Video është e këngës "Ramazani I Gurbetqarit", por nuk këndohet nga Egzon Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egzon Ibrahimi:


Komente 1