Më mbaj mend (për 1 muaj)


Egzon Pireci - Triumf

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Triumf".
3. Video është e këngës "Triumf", por nuk këndohet nga Egzon Pireci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Egzon Pireci - Triumf  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Faton Dolaku

Teksti:

Egzon Pireci

Pjesëmarrëse në

Festivali i 54-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

11/12/2015

2015-12-11T17:19:16+00:00I gjithë kuptimi i jetës sime je ti
Bukuria jote s’ka fund
Me ngjanë në ëngjull ti

Po të pres të ngrihesh
Të flasim të qeshim prapë
Dashuria jonë e di se do ja dalë
Ëndrat tona do i realizojmë

Jo as kjo sëmundje…
Z’do t’mund të na ndalojë
U betuam, gëzimet, hidhërimet

Bashkë do i kalojmë
Dashuria jonë pa dyshim, do triumfoj.
E ëmbla ime…
Ti më mbanë të gjallë
Ngrihu të vazhdojmë, aty ku e lamë

Dhe rrugëve të qytetit
I mungojnë hapat e tu, hapat e tu
Buzeqeshja jote, bukurinë kësaj bote, ia shton dhe më shumë

U betuam, gëzimet, hidhërimet
Bashkë do i kalojmë
Dashuria jonë pa dyshim do triumfoj


Më Shumë Këngë Nga Egzon Pireci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet