Audio

Egzon Pireci - Bien Tri Daire  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/04/2016

2016-04-05T22:20:10

Këngë e albumit:

"Këngët Më Të Bukura Popullore"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bien Tri Daire" kënduar nga Egzon Pireci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Zenel Doli & Shkelzen Jetishi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Bien tri daire moj nano
të trijat njisoj
||: a e din moj nana ime
se unë nuse shkoj :||

Edhe ti në shkofsh o moj bije
të qoft rruga e mbarrë
||:tu mërzift gjergjefi moj bije
tuj mi ba çorapt:||

Edhe si gjithë shoqet moj nane
nuse do të shkoj
||:deri sa tjem gjall o moj nane
fjalët s'ti harroj:||Më Shumë Këngë Nga Egzon Pireci:

Më Shumë...