Audio

Egzon Pireci - Martesa Jonë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/04/2016

2016-04-05T20:23:34

Këngë e albumit:

"Këngët Më Të Bukura Popullore"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Martesa Jonë" kënduar nga Egzon Pireci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Këngë Kosovare. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I: Qysh në vegj’li ne u deshëm
Njeni tjetrin përqafuem.
Zemrat tona kurr pa ia nda
Njena tjetrën dashurun
Ref.:
Martesa jonë është e lumtur
Kurorëzim i dashurisë.
O zemër këndo pa pushue
Kang’t e buk’ra të lumnisë.
Si andrrën ma të shtrenjtë
Dit’n e sotme dëshëru’m.
Zemrat tona kurr pa ia nda
Përherë njena tjetrën e kërkuen.
Ref.:
Martesa …
Qysh…Më Shumë Këngë Nga Egzon Pireci:

Më Shumë...