Më mbaj mend (për 1 muaj)


Egzon Pireci - Mos Thuaj Jo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Thuaj Jo".
3. Video është e këngës "Mos Thuaj Jo", por nuk këndohet nga Egzon Pireci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Egzon Pireci - Mos Thuaj Jo  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Orkestrimi:

Kushtrim Hajrullahu

Këngë e albumit:

"Egzon Pireci"

Komente

Asnjë Koment

12/11/2019

2019-11-12T17:28:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Thuaj Jo" kënduar nga Egzon Pireci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Egzon Pireci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Orkestrimi: Kushtrim HajrullahuDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

BB Poqi - Mos Thuaj Jo

Çdo her’ e ndjej’,
kur t’i fshehtas,
mua me shikon.
Por nuk e gjej’, nje arsye,
pse kaq shum’ po vonon.

Qe sa koh’, asgje s’ka levizur,
krejt’ e njejt’ n’vete çdo gje,
beje nje hap tash,
se nuk mund te pres me.

Mos thuaj jo,
nese ti me do,
nuk me ndihmojn’,
kto net’ e gjata,
mos u mashtro,
mos thuaj jo,
tani mos ngurro,
se mund t’i humbesh krejt,
pra mos rreziko.

Sa her’ te flas,
si e ngrir ti me pergjigjesh,
me droj’,
kthej koken pas, si i humbur,
sepse nuk te kuptoj,
ndersa t’gjith e dijn’,
qe e duam njeri-tjetrin,
dhe vazhdon njejt perseri,
ngutu thuaje fjalen e fundit ti.

Adela Bezhani - Mos Thuaj Jo

1.
Mos me thuaj jo, sdua
Eja te rrish me mua
Mos me thuaj jo, endrra
Lere te flase zemra

2.
Mos me thuaj do nje tjeter,
Jo..nuk eshte genjeshter
Si nje loder eshte kjo jete, por eshte e vertete

3.
Ref.
Thuaj po, por mos thuaj jo,
Une e di qe ti me do
Se nuk ka ne bote asnje njeri
Qe jeton pa dashuri

4.
Dua, dashurine,
Dua ciltersine
Dua mijera endrra,
Vetem te flas zemra

5.
Ti o zemer bej cte duash
Mua te mos me thuash
Nese fajin e kemi vete
Le te jete sekret

6.
Mos me thuaj ndonje tjeter
Jo, nuk eshte genjeshter
Si nje loder eshte kjo jete,
Por eshte e vertete

7.
Ref.
Thuaj po, por mos thuaj jo,
Une e di qe ti me do
Se nuk ka ne bote asnje njeri
Qe jeton pa dashuri

8.
Dua, dashurine,
Dua ciltersine
Dua mijera endrra,
Vetem te flas zemra

Zaimina Vasjari - Mos Thuaj Jo

Se di vajza çfare doja
atij shume i besoja
jo me mesazh si shkruaj
jo jo jo
ai me ben ta dua
se di a me do mua
se kam me gjysmen time
jo jo jo

veten genjej se per ty s'ndjej

(refreni)
jo jo jo jo jo
jo mos me thuaj jo jo jo jo
se do vuaj jo jo jo jo
sje me mua jo jo jo jo
te dua.
jo jo jo jo jo
jo mos me thuaj jo jo jo jo
se do vuaj jo jo jo jo
sje me mua jo jo jo jo
mos thuaj jo

ai me ben ta dua
se di a me do mua
se kam me gjysmen time
jo jo jo

veten genjej se per ty sndjej

(refreni)
jo jo jo jo jo
jo mos me thuaj jo jo jo jo
se do vuaj jo jo jo jo
sje me mua jo jo jo jo
te dua.
jo jo jo jo jo
jo mos me thuaj jo jo jo jo
se do vuaj jo jo jo jo
sje me mua jo jo jo jo
mos thuaj jo

(4x)
jo jo jo jo

jo jo jo jo jo
jo mos me thuaj jo jo jo jo
se do vuaj jo jo jo jo
sje me mua jo jo jo jo
te dua.
jo jo jo jo jo
jo mos me thuaj jo jo jo jo
se do vuaj jo jo jo jo
sje me mua jo jo jo jo
mos thuaj jo
Më Shumë Këngë Nga Egzon Pireci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë