Më mbaj mend (për 1 muaj)


Egzon Pireci - Falje Nuk Ka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Falje Nuk Ka".
3. Video është e këngës "Falje Nuk Ka", por nuk këndohet nga Egzon Pireci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Egzon Pireci - Falje Nuk Ka  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika:

Don Arbas

Teksti:

Arsim Bunjaku

Orkestrimi:

Kushtrim Hajrullahu

Këngë e albumit:

"Egzon Pireci"

Komente

Asnjë Koment

12/11/2019

2019-11-12T17:31:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Falje Nuk Ka" kënduar nga Egzon Pireci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Egzon Pireci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Muzika: Don Arbas
Teksti: Arsim Bunjaku
Orkestrimi: Kushtrim HajrullahuDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Engji Luma - Falje Nuk Ka

x2
Ty që shum të deshta
ma vrave zemren dhe dashurin
bëre shum gënjeshtra
e në fuuund bere tradhëtin
(më bëre tradhëtiiiin)

ref.. x2
Falje nuk kaaa
që zemren ma ke vra
të gjitha mi morre
e me tjetrën shkoveee

x2
Mos më kërko në ëndërr
Mos i tregoo kujt për mu
Hallall zemra kurr nuk ta ban
Se shum m'ke lëndu
(ah sa m'ke lënduuuu)

ref.. x2
Falje nuk kaaa
që zemren ma ke vra
të gjitha mi morre
e me tjetrën shkoveee

ref.. x2
Falje nuk kaaa
që zemren ma ke vra
të gjitha mi morre
e me tjetrën shkoveee

Habibe Ostreni - Falje Nuk Ka

kjo ndarje per ty sonte
nga ty per mu oshte tragjedi
e per ty filimi i rri
pran teje sdua te qaj
por lotet mo nuk i baj
po vuaj edhe se skam faj

per nje jave as nje dit ma shum
ke me dasht qe te kthehesh te uun
per nje jave as nje dit me pak
ke me dasht qe te me kthehesh prap
per nje jav as nje dit ma shum
ke me dasht qe te kthehesh te uun
eddiii dot vish te unnn

haaaa haaaa haaaa haaaaa
haaaa haaaa haaaa haaaa haaaaa

kjo zemer qe po e vret
meshir per ty sdo te ket
per sot e 1oo vjet
gabime nuk fali dot
per mua ke vdekur sot
i vetmi sje ne ket boot

per nje jave as nje dit ma shum
ke me dasht qe te kthehesh te uun
per nje jave as nje dit me pak
ke me dasht qe te me kthehesh prap
per nje jav as nje dit ma shum
ke me dasht qe te kthehesh te uun
eddiii dot vish te unnn

per nje jave as nje dit ma shum
ke me dasht qe te kthehesh te uun
per nje jave as nje dit me pak
ke me dasht qe te me kthehesh prap
per nje jav as nje dit ma shum
ke me dasht qe te kthehesh te uun
eddiii dot vish te unnn

Arta Bajrami - Falje Nuk Ka

A met lon a mos met lon
Po mendoj ee pergjigjje skam
Eshte ma mir kurr mos met pa
Per tradhti falje nuk ka

Ref:
Mos trokit ne zemren tem
Se nuk hyn me ai qe del
Do ta gjej ndoshta nje tjeter fat
Ai qe vdes per mua nuk ngjallet prap

Asnje fjal nuk do ta them
Sje njeri qe mbushesh mend
Edhe sonte ashtu si dje
Pabesin ne gjak e kee

Ref:
Mos trokit ne zemren tem
Se nuk hyn me ai qe del
Do ta gjej ndoshta nje tjeter fat
Ai qe vdes per mua nuk ngjallet prap
. . .
Mos trokit ne zemren tem
Se nuk hyn me ai qe del
Do ta gjej ndoshta nje tjeter fat
Ai qe vdes per mua nuk ngjallet prap....
Më Shumë Këngë Nga Egzon Pireci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë