Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzon Pireci - Jam Kosova E Shqiptarise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ç'janë këto xhamë, o si here te tjera
n'atë Drenicë ooo o na u ndal pranvera.
Janë shembë kulla, o e djeg livadhe
ka dal serbi, e po na hap varre.

Flet Prakazi n'dhâmb prej gjaku
Likoshansit ja prenë pragun
sa t'ketë diell e sa t'ketë hanë
jam Drenica o që më kanë thanë

Kur derdh lot o e gjak Kosova (o e gjak)
jemi bashkë ooooo o si mali e bora(jemi bashkë)
ref.
jam Kosova e shqiptarisë
njëqind vjet po i thërras lirisë
po kërkush liri s'po më jep
tym e flak o po më shkon kjo jetë
Boll durova moj Evropë
kam Drenicen gropë mbi gropë
unë jam bij e tokës së lashtë
qoftë mallkue o kush s'na do bashkë

Bajn kuvendo ooo o sot mali e fusha
kur pom del oo o Shaban Polluzha
Kaçaniku more n'ato gryka
Prape pisket oooo o Azem Galica

moj Kosova pashë syt e ballit
pashë atë kullë t'Adem Jasharit
pashë atë qiell që nxinë e kthejellet
mos i lësho o për jetë themelet

kur derdh lot o e gjak Kosova(mori gjak)
jemi bashkë o o si mal e bora(jemi bashk)

ref.
jam Kosova e shqiptarisë
njëqind vjet po i thërrasë lirisë
po kërkush liri s'pom jep
tym e flak o po më shkon kjo jetë
boll durova moj Evropë
kam Drenicën gropë mbi gropë
unë jam bij e tokës lashtë
qoftë mallkue o kush s'na do bashkë

JAM KOSOVA O E SHQIPTARISË.
Cover: Arif Vladi - Jam Kosova E Shqiptarisë
Egzon Pireci
Publikimi: 15/06/2021
Muzika: Edmond Zhulali
Teksti: Gjokë Beci
Orkestri: Za
Violinë - Mentor Sylejmani
Gitarë - Astrit Stafai
Piano & Sint - Faton Kajtazi
Bass Gitarë - Reshat Beqiri
Tupana - Nesim Maxhuni
Klarientë - Sinan Kajtazi
Audio - Xhavit Hajdari
Udhëheqës I Orkestrit Dhe
Mix & Mastering - Sinan Kajtazi
Producent - Drenis KrasniqiEgzon Pireci - Jam Kosova E Shqiptarise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Kosova E Shqiptarise".
3. Video është e këngës "Jam Kosova E Shqiptarise", por nuk këndohet nga Egzon Pireci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egzon Pireci:


Komente 0